W piątek w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku to święto ma dla nas szczególny wymiar, wypada bowiem w roku jubileuszu stulecia założenia Gimnazjum i Liceum Biskupiego im. Świętej Rodziny i dwudziestej piątej rocznicy jego reaktywowania. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się wniesieniem sztandaru do auli szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, ks. Jacek Władysław Świątek, który nawiązując do genezy tego święta – powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Komisji Edukacji Narodowej, podkreślił wagę instytucji, którą nazwano pierwszym w Europie ministerstwem edukacji. Ksiądz Dyrektor przypomniał też dzieje naszej szkoły, jej idee, jej niezwykłych Patronów i wobec tego ogromne zobowiązanie całej społeczności szkolnej do tworzenia rodziny, w której wszyscy są nawzajem za siebie odpowiedzialni, a wymagania wyrastają z ducha ludzkiej miłości człowieka do drugiego człowieka. Nauczyciele i pracownicy obsługi zostali wyróżnieni Nagrodą Biskupa i Nagrodą Dyrektora I KLO. Było to wyrazem szczególnego uznania za wkład pracy w nauczanie i wychowanie młodzieży, a jak podkreślił ks. Jacek Świątek, środowisko wychowawcze tworzą nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy administracji i obsługi, którym ks. Dyrektor złożył wyrazy wdzięczności i uznania.
Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna, w której przypominając 25 lecie I KLO, odtworzono wypowiedzi osób, które przyczyniły się do powstania liceum ćwierć wieku temu: pierwszego dyrektora KLO, ks. dra Jana Zowczaka, p mgr Marii Pruszko, matematyka i wychowawcy, p mgr Haliny Żuk, psychologa szkolnego.
Potem były życzenia od samorządu szkolnego, kwiaty i zabawny spektakl o czterech małżeńskich parach, którym trudno się porozumieć, no, bo w ogóle kobietom i mężczyznom trudno się porozumieć!
Ten miły dzień zakończyliśmy wspólnym, świątecznym wyjściem do kina wszystkich klas.