W konkursie plastycznym „Wielkanocne Tradycje 2024” w kategorii szkoły średnie uczennica klasy 1E z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Magdalena Skóra zajęła III miejsce za wykonanie palmy wielkanocnej. Jury konkursu uzasadniło przyznanie nagrody, m.in.: „za wykorzystanie ekokwiatów, estetykę pracy, nawiązanie do tradycji”. Konkurs organizował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Finał konkursu – wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 19 marca o godz. 13:00 w Małej Galerii Sztuki MOK, ul. Sienkiewicza 63.
Przede wszystkim Magdzie, ale i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

31 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ

Julia Waszczuk z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej „Kamień
Wiary” w kategorii „poezja śpiewana”. Na deskach sali widowiskowej Podlasie Julia zaprezentowała dwa utwory: „Naszych matek maleńkie mieszkania” Wojciecha Młynarskiego i Janusza Stokłosy i „8 Błogosławieństw” Czesława Niemena. Należy również zaznaczyć na tym konkursie obecność Mikołaja Kołodziejskiego, który wystąpił w dwóch kategoriach: „recytacja”, w której zaprezentował fragmenty prozy: „Chłopów” Władysława Reymont i „Dusiołka” Bolesława Leśmiana oraz „poezji śpiewanej”, gdzie zaśpiewał „Wyseł Jasiek” Golec UoRkiestry i „Modliła się dziewczyna”: Brathankek.

Pięknie!

Cyprian Malczuk z  I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny w Siedlcach zajął I miesce  w XII Dyktandzie Siedleckim w kategorii szkoły ponadpodstawowe i uzyskał tytuł Mistrza Ortografii 2024 !

Wkrótce w Katolickim Radiu Polasie będzie można usłyszeć wywiad z Naszym Mistrzem !

Dyktando Siedleckie przygotowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach we współpracy z Uniwersytetem w Siedlcach, Szkołą Podstawową nr 2 w Siedlcach, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach, Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Szczegóły z gali rozdania nagród na stronie:

Siedlce – Regionalny Portal Informacyjny – Podlasie24.pl|Siedlce – Regionalny Portal Informacyjny – Podlasie24.pl

II Miejsce Piotra Skóry

Uczeń naszej szkoły Piotr Skóra z klasy 2 a zajął II miejsce w kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” w Konkursie Plastycznym „Bożonarodzeniowe Tradycje” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. W konkursie oceniono 181 prac według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania. Wystawę pokonkursową można oglądać do 17 stycznia w Małej Galerii Sztuki przy ulicy Sienkiewicza 63. Gratulujemy Piotrkowi sukcesu!

Siatkarze na medal w Turnieju Niepodległościowym

W sobotę 11 listopada na Hali ARMR przy ul. Ks. Popiełuszki 8 odbył się Turniej Niepodległościowy Piłki Siatkowej Chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów ze szkół ponadpodstawowych głównie z Siedlec w tym zespół z naszej szkoły. Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Po fazie grupowej nasz zespół przystąpił do meczu o 3 miejsce. W meczu tym zmierzyliśmy się z ZSP 6 Siedlce. Wygraliśmy 2-0 i tym samym zajęliśmy 3 m-ce – sprawiając sobie miłą niespodziankę na 100-lecie Naszej Szkoły 🙂

Organizatorem turnieju był klub siatkarski PSG KPS Siedlce realizujący program Mikro Granty. Turniej wygrał zespół I LO Siedlce. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Adam i Szymon na podium

W sobotę 11 listopada w naszym mieście odbyły się Siedleckie Biegi Niepodległościowe i miło jest nam poinformować, że dwóch naszych uczniów reprezentując naszą szkołę znalazło się na podium.

Adam Mitrofaniuk (1d) zajął 2 miejsce w biegu na 1 km, a razem z Szymonem Dołęgą (1b) zajęli 3 miejsce w biegu sztafetowym na 10km.

Dla chłopaków bieganie to wielka pasja dlatego życzymy Wam wieku sukcesów i spełnienia sportowych marzeń. Chłopaki gratulujemy. Tak trzymać.