Mamy wicemistrzynię Świata! 13 kwietnia 2024 roku odbył się Puchar Świata Karate w Rzgowie (Rzgów – miasto w położone w województwie łódzkim). W zawodach wystartowało 350 zawodników z 17 państw. Finalnie, po 5 wyczerpujących walkach z przedstawicielkami Polski i Ukrainy nasza uczennica, Zuzanna Szymańska, zdobyła tytuł wicemistrzyni świata w kategorii KUMITE 16-17 F +48.1kg open z czego była bardzo zadowolona i nie ukrywała wzruszenia. W finałowej walce uległa reprezentantce Ukrainy. Zuzanna jednak nie zwalniała tempa, ponieważ już następnego dnia, 14 kwietnia po czterogodzinnym egzaminie zdała na 1 Dan- czarny pas, tym samym uzyskując tytuł Mistrza Karate- Sensei. Przypomnijmy też, że Zuzanna 2 grudnia 2023 roku zdobyła drugie miejsce na zawodach European Mazovia Open International Cup w Piasecznie. Startowała w konkurencji KATA, wykonując (dla wtajemniczonych) Pinian Kata Sono Ichi oraz Pinian Kata Sono Ni 🙂🙂 Zuzanna trenuje już od 7 lat w Akademii Sztuk Walki Jacka Szymańskiego karate kyokushin, nieustannie pnąc się coraz wyżej Zuza Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. a. Artur Chmielak